bad blood

Bad Blood – Montreal’in Suç Dünyası

21 Eylül 2017 tarihinde ilk sezonu gösterime giren Bad Blood dizisi aslında bir kitap uyarlaması. Antonio Nicaso ve Peter Edwards’ın kaleme aldığı ve 2015 yılında yayımlanan bu kitaptan (Business Or Blood: Mafia Boss Vito Rizzuto’s Last War) uyarlanan dizide montreal mafyası patronu Vito Rizzuto’nun (Anthony LaPaglia) hayatı anlatılıyor.

 

Bad Blood 1. Sezon Full İndir – Torrent

Bad Blood 2. Sezon Full İndir – Torrent

 

bad blood 2

 

İlk sezonu 6 bölüm olan bu belgesel tadında diyebileceğimiz mini dizinin senaryosunun geliştirmesi Simon Barry ile birlikte Michael Konyves tarafından yapıldı. Simon Barry’i Continuum adlı diziden de tanıyabilirsiniz.

Bad Blood Karakterleri

Tüm karakterlerden bahsetmeyecek olsak ta olayların çevresinde döndüğü birkaç karakterden bahsetmekte de fayda var. Bad Blood dizisinde en fazla göreceğimiz karakterler Vito Ruzzito( mafya patronu), Declan Gardiner(Vito’nun sağ kolu), Gio(Ruzzito mafyasının askeri), Bruno Bonsignori(ailenin danışmanı).

Vito Ruzzito

vito ruzzito

Vito Ruzzito uyuşturucunun ticaret merkezi haline gelen Montreal şehrindeki suç örgütlerini bir araya toplayan ve düzene sokan mafya patronudur. Dizi genel olarak Vito’nun hikayesi etrafında döner. Vito 2012 yılında hapse girer, hapisten çıktığında ise intikam arayışındadır.

Declan Gardiner

Vito’nun en güvendiği isim aynı zamanda da polis olan Declan Gardiner Vito’ya bağlılığı ile Ruzzito ailesinde biri olmuştur. Kendini tamamen Vito’ya adayan Declan gördüğü kötü muamele sonrası kendi yolunu çizer. Declan karakterini Sons of Anarchy dizisinden psikopat Tig rolünden aşina olduğumuz Kim Coates canlandırıyor.

Gio

Vito’nun askeri de diyebileceğimiz Gio kas gücü rolünde. Sonuna kadar Vito’ya sadık olan Gio son nefesini verirken bile Vito’ya yardım etmeye çalışıyor.

Bruno Bonsignori

bruno bonsignori

Lakabı Peacemaker olan Bruno Vito’nun danışmanı olarak görev yapıyor. Mantıklı bir duruş sergileyen Bruno aynı zamanda tarafları da sakinleştiren kişi konumunda.

 

IMDb‘den 7,4 puan alan dizimizin ikinci sezonu da 11 ekim 2018 ‘de yayınlandı. İlk sezonu 6 bölüm süren Bad Blood eminim sizleri de daha ilk bölümden kendine bağlayacak.

Bad Blood 2. sezon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir